Nowe przepisy – było warto?

Zgodnie z nowymi przepisami, kierowcy którzy przekroczą o 51 km/h prędkość w mieście automatycznie tracą prawo jazdy. Nowe przepisy ruchu drogowego obowiązują już jakiś czas dzięki czemu możemy sprawdzić jak wygląda sytuacja i czy jest poprawa w przypadku wypadków drogowych, rannych oraz zabitych na drogach.b038f3cf002bbda54edbc1b8Utrata prawo jazdy na czas trzech miesięcy wydaje się niczym w porównaniu z perspektywą wypadku drogowego w którym ginie człowiek. Także niczym jest pół roku jeżeli kierowca zostanie zatrzymany przez policję powtórnie. Dodatkowo taki kierowca będzie musiał zdawać ponownie egzamin na prawo jazdy.

Zatem czy warto ryzykować? Sprawdźmy co mówią wyniki.

Duże i pozytywne zmiany mogliśmy obserwować po pierwszym miesiącu od momentu wejścia w życie zmian. Policjanci zatrzymali około 2,4 tys. praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o minimum 51 km/h. Liczba zdecydowanie mniejsza dlatego te wyniki napełniły wszystkich falą optymizmu. Czy słusznie?

Osoby, które analizują te wyniki nie podchodzą do nich z takim entuzjazmem jak politycy i policjanci. Twierdzą bowiem, że są naciągane. Dlaczego?

Otóż na całokształt wpływa kilka elementów. Po pierwsze statystyki zawsze wypadają najgorzej na przełomie czerwca i września, a nowe statystyki obejmują okres ‚po’. Po drugie uważa się, że wyniki badań dotyczą głównie piratów drogowych – a gdzie reszta kierowców, którzy przekraczają prędkość o mniej niż 51 km/h?

 

Jak sami widzicie każdy potrafi znaleźć coś negatywnego czyli dla chcącego nic trudnego ;). Osobiście uważam, że warto cieszyć się z każdej zmiany na lepsze, a wy?

 

Źródło zdjęć: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.