Nowe przepisy lekiem na bezpieczeństwo na drogach?

Pisałem ostatnio o nowych przepisach dotyczących świeżo upieczonych kierowców.

Obowiązkowe szkolenie jednogodzinne w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego pomiędzy czwartym, a ósmym miesiącem od uzyskania prawa jazdy.

Obowiązkowe dwugodzinne szkolenie praktyczne w zakresie zagrożeń drogowych pomiędzy czwartym, a ósmym miesiącem od uzyskania prawa jazdy.

Obowiązkowa naklejka w postaci symbolu listka klonowego z przodu i z tyłu samochodu przez okres dwóch lat od momentu uzyskania prawa jazdy.

Ograniczenie prędkości 50 km/h na terenie zabudowanym.

Ograniczenie prędkości 80 km/h na terenie niezabudowanym.

Ograniczenie prędkości 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej.

Obowiązkowy kurs reedukacyjny dla tych kierowców, którzy popełnią dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu komunikacji.

Utrata prawo jazdy w sytuacji, kiedy młody kierowca popełni trzy wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu komunikacji lub popełni przestępstwo przeciw bezpieczeństwu komunikacji.

I jak podobają się wam zmiany? Sprawdzając statystyki osobiście uważam, że są jak najbardziej potrzebne, a wręcz niezbędne. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że młodym kierowcom te zmiany się nie spodobają i prawdopodobnie wszyscy teraz rzucą się na kursy byle zdążyć przed 1 stycznia 2016 ale bezpieczeństwo na drodze przede wszystkim! Niestety najwięcej wypadków powodują młodzi kierowcy, którzy nie mają doświadczenia, a brak wyobraźni kończy się tragicznie. Nowe przepisy na pewno pozytywnie wpłyną na statystyki, a na drogach będzie bezpieczniej.

Źródło ikony wpisu: autopolki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.