Nowy EcoSport

W połowie roku marka motoryzacyjna Ford ma wprowadzić do swojej oferty miejski crossover – Ford EcoSport. Będzie to adaptacja tego modelu, którego bazą jest popularna Fiesta – bestseller na europejskim rynku motoryzacyjnym. Z początku Ford Eco Sport został zaprezentowany w Indiach w 2012 roku. Następnie swoją premierę miał w Ameryce Łacińskiej aż dotarł do Europy w kwietniu w 2014 roku. Co ciekawe nowy model EcoSport poległ w Europie. W 2014 oku Ford sprzedał w Europie jedynie 11 257 sztuk co jest bardzo słabym wynikiem. Mierna sprzedaż skłoniła team Forda do modernizacji tego modelu.

Jakie zmiany niesie za sobą nowy EcoSport?

  • Przede wszystkim zrezygnowano z koła zapasowego, które było montowane na tylnej klapie ford-ecosport-facelift_650x310_71425540779samochodu. Design team Forda chciał aby EcoSport kojarzył się kierowcom z samochodem terenowym. Niestety w Europie ten pomysł się nie sprawdził. Zmodernizowany EcoSport będzie zdecydowanie krótszy dzięki czemu parkowanie stanie się znacznie łatwiejsze. Dzięki temu zabiegowi, dostęp do bagażnika także będzie prostszy.
  • Zmianie uległo także zawieszenie samochodu. W nowej wersji zostało ono obniżone o 10 mm. Zmieniona jest również charakterystyka zawieszenia oraz układu kierowniczego.
  • Dużym plusem jest poprawa wygłuszenia co znacznie zwiększa komfort w czasie jazdy.

Kilka technicznych informacji dla ciekawskich ;).

  • Ford EcoSport crossover segment B: 4,24 m długości, 1,76 m szerokości, 1,69 m wysokości, 2,52 m rozstaw osi.
  • Bagażnik o pojemności 322 l – po złożeniu oparć do 705 l.
  • Silnik w trzech wersjach: 1.0 EcoBoost (125 KM), 1.5 Ti-VCT (112 KM), Turbodiesel 1.5 TDCi (95 KM).

Więcej szczegółów na razie owiane tajemnicą. Czekamy na premierę w Polsce.

Póki co, może warto sprawdzić podstawowe umiejętności kierowcy, aby, w razie nabycia nowego samochodu umieć się nim cieszyć przez naprawdę długi czas? Bo do chwili, kiedy to na rynku pojawi się auto, które jeździ za nas 😉 minie jeszcze trochę czasu.

Źródło zdjęć: 2015fordcarnews2016.com, auto.ndtv.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.