Nowy Hummer!

Wszyscy chyba znają i wiedzą jak wygląda Hummer, czyli lekki wielofunkcyjny pojazd taktyczny armii amerykańskiej i nie tylko. No prawie, bo mowa oczywiście o jego cywilnej wersji, która przebojem zdobyła konwencjonalnych klientów.

Humvee

Starszym bratem Hummera jest oczywiście Humvee i to od niego się wszystko zaczęło. Aktualnie następcą znanego i popularnego pojazdu będzie ‚Joint Light Tactical Vehicle’ (JLTV).

Firma, która wyprodukowała ten pojazd to Oshkosh. Wymiana maszyn ma trwać około 25 lat. Pierwszy pakiet to prawie 17 tysięcy pojazdów za bagatela 6,7 miliardów dolarów. To daje prawie 400 tysięcy dolarów za sztukę (1,5mln zł)!

Zerknijcie sami jak wygląda kontynuacja legendy:

Producent zapewnia, że nowa generacja pojazdów o wiele lepiej radzi sobie w terenie. Ta cecha powinna znacznie zwiększyć bezpieczeństwo załogi.

Dostawa pierwszych sztuk planowana jest na rok 2016. Na razie w planach jest tylko rynek amerykański i tamtejsza ‚USA Army’.
Do końca lat 40 XXI wieku najpotężniejsza Armia świata ma dysponować prawie 50 000 sztukami tych pojazdów.

Ciekawostką jest fakt, że auto zostało skonstruowane tak by w ciągu najbliższych lat umożliwić zdalne sterowanie bez udziału człowieka. Autonomiczny pojazd wojskowy – nowa era w motoryzacji jest tuż tuż.

humvee-teren
Źródła obrazków: smcloud.net oraz theverge.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.