Nowy Ka

Potrzebujesz małego, przyjaznego i fantastycznie prowadzącego się auta? Jeżeli tak to znaczy, że dobrze trafiłeś :). Miałem okazję poznać się bliżej z nowym Fordem Ka w związku z czym pokrótce opiszę tego sprawnego malucha.

Novo-Ka-2016-1

Ford Ka to małe autko stworzone specjalnie dla osób, które codziennie poruszają się po zakorkowanym mieście. Dzięki swoim małym gabarytom, nawet najmniejsza uliczka nie jest mu straszna!

Małe Ka zostało zaprojektowane zgodnie z filozofią Kinetic Design Forda. Jego totalnie nowa odsłona robi wrażenie na wszystkich. Lekki, świeży ale jednocześnie dynamiczny oraz nowoczesny samochód zachwyca.

 

maxresdefaultCo nowego w designie Ka?

  • Na pierwszy rzut oka cisną się wielkie, przesunięte do tyłu lampy. Robi to wspaniałe wrażenie, tym bardziej, że lampy zostały połączone z charakterystycznym, nowym grillem!
  • Poza nowymi lampami i wyrazistym grillem mamy także odważnie narysowane nadkola, które dopełniają efekt „indywidualisty” :).

Wrażenia z jazdy?

  • Samochód prowadzi się niezwykle lekko i przyjemnie. Mieści się na najbardziej zapełnionym parkingu co daje dużo satysfakcji – z małym Ka nie ma rzeczy niemożliwych ;).
  • Lekkość prowadzenia zapewniona jest dzięki tzw. EPAS – elektryczny system wspomagania kierownicy. EPAS należy do wyposażenia seryjnego więc każdy z nas może cieszyć się przyjemną jazdą.
  • Ford Ka pod maską kryje oszczędny silnik benzynowy 1.2 69 KM Euro 6 z systemem Auto-Start-Stop.
  • Kolejnym plusem przemawiającym „za” Fordem Ka jest HSA czyli układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach. Dzięki tej technologii żadna górka nie straszna!

 

Jeżeli jeszcze nie udało mi się Was przekonać do nowego Forda Ka to spróbuję następnym razem ;).

Już niebawem znajdziecie na blogu informację o innowacyjnych technologiach Forda w jakie został wyposażony Ka, a niecierpliwych odsyłam na oficjalną stronę Forda.

 

Źródło zdjęć: autopricerelease.com, noticias.r7.com, youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.