Nowy Mercedes SL – Los Angeles 17 listopada

Mercedes LS to marzenie wielu kierowców jednak niestety wysoka cena szybko chłodzi płomienny zapał do zakupu tego modelu. Sytuacja może się jednak zmienić, ponieważ team mercedesa już niebawem zaproponuje całkiem nową, odświeżoną wersję SL, która jest dostępna w sprzedaży od 2012 roku.

All-new-2016-Mercedes-Benz-SLC

  • Entuzjaści nie mogą się już doczekać premiery nowego Mercedesa SL co jest zrozumiałe bo musieli czekać aż cztery lata. Kierowcy, którzy mieli nadzieję na duże zmiany pod maską samochodu niestety będą rozczarowanie. Główne zmiany w nowym SL będą dotyczyły wizualnej strony mercedesa. Niemiecki team pracuje nad tym aby samochód przypominał ich najnowsze modele. Mercedes SL dostanie totalnie nowy i odmieniony grill i światła. Zmianom ulegnie także wnętrze samochodu, które zostanie podrasowane materiałami lepszej jakości. Nowy Mercedes SL zostanie także wyposażony w nową wersję genialnego systemu jakim jest Mercedes COMAND.
  • Jak już wspomniałem wyżej pod maską ma się nic nie zmienić – przynajmniej takie są doniesienia. Mercedes SL w podstawowej wersji będzie miał SL 400 z 3-litrowymi V6 o mocy 333 koni mechanicznych oraz 480 Nm.
  • Nowością ma być nowa 9-biegowa skrzynia o wdzięcznej nazwie 9G-TRONIC, która będzie zastępstwem dla obecnej skrzyni biegów o siedmiu przełożeniach. Dzięki temu zabiegowi samochód ma zdecydowanie zmniejszyć spalanie oraz znacznie skrócić czas do osiągnięcia maksymalnej prędkości.

 

Czy powyższe informacje okażą się prawdą dowiemy się już 17 listopada w Los Angeles gdzie czeka nas debiut Mercedesa SL.

 

Źródło zdjęć: blog.caranddriver.com, newsautocars.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.