Nowy Super Duty

Ford Super Duty to najtwardszy, najsilniejszy, najbardziej ładowny, a jednocześnie najsprytniejszy samochód na rynku motoryzacyjnym! Te epitety to nie reklamowe slogany bez pokrycia, a najszczersza i najbardziej niesamowita prawda. Zresztą zobaczcie sami:

 

 

Nowy Ford Super Duty to genialny pickup, który idealnie nadaje się do najcięższej pracy jaką jesteście mu w stanie znaleźć. Jak do tej pory nie ma na rynku nic mocniejszego. Jednak aby was przekonać do tego amerykańskiego cuda więcej szczegółów :).

Nowy Ford Super Duty, podobnie jak jego cywilna wersja został wykonany ze stopów aluminium dzięki czemu pojazd jest znacznie lżejszy. Dodatkowo pickup’a uznano za najtwardszy nie bez powodu. Rama Super Duty, na której pojazd będzie budowany, jest wykonywana z bardzo wytrzymałej stali – aż w 95%! Ten zabieg budzi podziw i respekt prawda ;)?

 

2017-ford-super-duty-63_1600x0w

 

Kolejną zaletą tej wersji samochodu jest wyposażenie go w genialne systemy wspomagające kierowcę. System kamer, których zadaniem jest monitoring otoczenia samochodu, innowacyjny system multimedialny z ośmiocalowym monitorem dotykowym, obserwowanie systemów wspomagających kierowcę i wiele wiele innych. Wszystko po ty aby kierowca mógł jak najszybciej dostrzec zbliżające się przeszkody. Monitorowanie martwego pola, system hamowania awaryjnego czy też ostrzeżenie przed opuszczeniem pasa. Team Forda zadbał o to by ich nowy pickup był tak inteligentny jak tylko jest to możliwe.

 

Zainteresowani pewnie chcieliby wiedzieć jaki silnik znajdziemy pod maską tego giganta?

  • Inżynierowie Forda zaproponowali wysokoprężne jednostki – 7,6 litrowy Diesel Power Stroke oraz benzynowy 6.2 V8 i 6.8 V10.

Też nie możecie doczekać się premiery nowego Super Duty? Niestety jeszcze trochę poczekamy. Przybliżony termin premiery to koniec przyszłego roku.

 

Źródło zdjęć: forbes.com, youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.