Obok tira cz. I

W związku z tym, że jestem kierowcą tira i dobrze znam te samochody postanowiłem napisać posta o tym jak uniknąć kolizji z tym olbrzymem. Przede wszystkim musicie pamiętać, że tir to pojazd, który waży w granicach 7,5 tony i jest to waga bez naczepy! Samochód osobowy nie ma większych szans w zderzeniu z tirem dlatego należy zachować szczególną ostrożność w sytuacji, kiedy znajdujemy się obok tira. Jest kilka podstawowych zasad, którymi chciałbym się z wami podzielić i o których powinniście pamiętać.

 

Miej się na baczności podczas dużej ulewy!

W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z dużą ulewą musimy pamiętać, że mijając tira z naprzeciwka możemy stracić widoczność na kilka sekund. Aby maksymalnie zminimalizować brak widoczności należy włączyć wycieraczki na najszybszy bieg, a także znacznie zwolnić prędkość samochodu z jaką jedziemy.

Silny wiatr może zmienić tor jazdy twojego auta!

Podczas porywistego i silnego wiatru należy zachować szczególną ostrożność wyprzedzając tira. Powinniśmy zachować dużą odległość od boku giganta, ponieważ naczepa tira może zachować się jak żagiel czyli innymi słowy może ją nagle zarzucić. Kolejną sprawą jest „chowanie się” za tirem. Silny wiatr może spowodować, że wjeżdżając za ciężarówkę może nas „zassać” i wówczas należy przygotować się, że nasz samochód może próbować zmienić tor ruchu. Tak więc pamiętajcie o odległości, a jeżeli nie jest to konieczne to nie wyprzedzajcie.

To pierwsze dwie zasady z ośmiu najbardziej istotnych, które powinniście znać. Zapraszam na następnego posta.

Źródło ikony wpisu: gonews.it

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.