Obok tira cz. II

Tym razem kolejna porcja rad – jak się zachować w pobliżu tira. Jak już tłumaczyłem, tir bez naczepy średnio waży ponad 7,5 tony więc należy wykazać szczególną ostrożność w pobliżu tego giganta :). Osoby, które nie czytały poprzedniego posta zapraszam, a tymczasem naskrobię kolejnego ;).

 

Niebezpieczeństwo w martwym polu lusterek tira!

Starajcie się unikać jazdy obok kabiny tira, ponieważ jest bardzo duża szansa, że was nie zauważy. Nowe ciężarówki są wyposażone w duże lusterka dzięki którym kierowcy nie mają tego problemu jednak w przypadku starszych tirów sytuacja może być groźna. Samochody osobowe są praktycznie niewidoczne dla kierowców tirów w sytuacji, kiedy ci znajdą się w martwym polu lusterka. Zdecydowanie korzystniejszą sytuację mają właściciele samochodów typu SUV. Co należy robić? Unikać jazdy obok kabiny tira – obojętnie z której strony.

Unikaj jazdy obok tira!

Niezależnie od pogody jazda na równoległym pasie obok tira jest zawsze niebezpieczna i należy maksymalnie skupić swoją uwagę. Kierowcy tirów najczęściej jeżdżą z ciężkimi naczepami, które są dużym zagrożeniem dla innych kierowców. Koleiny, nadmierna prędkość, dziura w asfalcie to tylko nieliczne powody, które mogą spowodować zarzucenie naczepy. Samochód osobowy jadący na równoległym pasie ruchu może zostać uderzony, a to może skończyć się tragicznie. Należy także pamiętać, że jeżeli nie dojdzie do uderzenia kierowca samochodu osobowego może się przestraszyć i odruchowo skręci kierownicę, a to także nie wróży niczego dobrego.

Kolejna część niebawem.

Źródło ikony wpisu: moto.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.