Okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy

Pamiętacie jak ostatnio pisałem o rojdowym kierowcy, który nazywa się Ken Block? Ten kierowca zawita u mnie ponownie. Tym razem nie tylko z powodu auta, którym jeździ ale także w związku z tym co nosi na przysłowiowym nosie.

Mowa tutaj o okularach przeciwsłonecznych do samochodu. Okulary Kena to Spy+ Optics iHelm. Chodzi mi o konkretne szkła i model. W dalszej części tekstu dowiecie się dlaczego.

okulary-spy-1okulary-spy-3 okulary-spy-4 okulary-spy-5

Polaryzacja to coś co bardzo powinno was zainteresować. Po pierwsze lepiej widać, po drugie lepiej widać, po trzecie lepiej widać 😉 Zresztą sami zobaczcie – przygotowałem dla was trzy prawdziwe zdjęcia a nie tam zwykłe komputerowe montaże. Możecie śmiało w to wierzyć bo sam mam takie okulary i wiem co mówie.

Polaryzacja daje znakomity efekt – zdjęcia są wyraźniejsze, bardziej ostre, kolory żywsze i znikają wszelkie odbicia. Oczywiście nie jest to nic magicznego. Jest to efekt filtra, który przepuszcza światło o określonej polaryzacji w wybranym kierunku. Wyróżniamy dwa rodzaje takich filtrów – kołowy oraz liniowy. Ten drugi jest zdecydowanie częściej wykorzystywany. Po zastosowaniu w okularach taki filtr pochłania częśćiowo światło rozproszone w powietrzu co dobrze widać w przypadku gdy patrzymy na niebio lub wodę. Wówczas kolor nieba staje się ciemniejszy a pozostają w niezmieniony kolorze za to są wyraźniejsze. Filtr znakmicie redukuje odbicia, bardzo łatwo to dostrzec kładać coś przed przednią szybą, np kawałek białego papieru jak paragon czy świstek parkingowy. Zwykle takie odbicia widać w szybie, po założeniu okularów to odbicie znika lub jest mocno zredukowane.
Ciekawostą jest fakt, że gdy założymy okolary z polaryzacją bardzo łatwo wyróżniają się samochody które mają spolaryzowane przednie szyby w samochodach. Tak tak, od razu to zobaczycie, będzie wyraźna, ciemniejsza i jakby jej nie było – kierowca będzie dobrze widoczny. Taka szyba to świtna sprawa, co prawda nie zastępuje okularów ale pasywnia redukuje odbicia i podbija kolory.

Poniżej efekt okularów z polaryzacją:

efekt-polaryzacji-1

efekt-polaryzacji-2 efekt-polaryzacji-3

 

 

 

 

 

 

 

Źródło obrazków: instragram.com, pinterest.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.