Opancerzone osobówki?

Prawdziwe strzelaniny to tylko w filmach. Tak, dla polskich oczu, raczej niedostępne. W zasadzie to powód do radości, ponieważ w przeciwieństwie do wielu krajów, jesteśmy „bezpieczni”. Pewnie się zastanawiacie dlaczego w ogóle o tym wspominam. Kolega podesłał mi, krótki artykuł o tym, że wielkie koncerny samochodowe zaczęły produkować samochody… kuloodporne! Tak, to nie pomyłka ;). Jeżeli jesteście ciekawi, gdzie takie cuda, zapraszam do lektury.

Jak zapewne nie trudno się domyśleć, oczywiście chodzi o Meksyk. Portal AutoNews.com podał szokujące dane na zeszły rok. Okazuje się, że w Meksyku doszło aż do ponad 25 tysięcy morderstw! Niestety prognozy nie są zbyt obiecujące, sytuacja ma ulec pogorszeniu. Działalność gangów robi swoje. Społeczeństwo boi się o własne zdrowie i życie dlatego do sprzedaży wprowadzono opancerzone samochody. Podobna sytuacja jest w Brazylii gdzie kuloodporne auta stały się niezwykle popularne. Przykładowo, za model Audi – Q5 w opancerzonej wersji, będzie trzeba zapłacić około 10 tysięcy dolarów więcej. Należy jednak pamiętać, że taki samochód nie będzie podlegał fabrycznej gwarancji. W związku z tym, że popyt na opancerzone samochody w Meksyku jest tak duży, firmy zaczęły produkcję we własną rękę, na miejscu. W ten sposób można „opancerzyć” każdy samochód.

Osobiście uważam to za szokujące jednak myślę, że tamtejsze realia są dla nas tak odległe, że nasze, europejskie spojrzenie nie może być inne. Strzelaniny w Polsce? Pewnie się zdarzają ale na szczęście najczęściej w filmach ;).

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.