Opłaca się łamać przepisy prawa ruchu drogowego?

Zdarza ci się łamać przepisy ruchu drogowego? Pytanie jest raczej retoryczne, ponieważ badania pokazują, że każdy kierowca złamał przepisy prawa ruchu drogowego co najmniej raz w przeciągu swojej ‚kariery rajdowej’ ;).

Jak się okazuje mamy w Polsce kierowców, którzy łamią przepisy więcej niż raz… . Na Zamojszczyźnie mieszka prawdziwy ‚pirat drogowy’, który złamał przepisy prawa ruchu drogowego aż… 229 razy! Co może być przyczyną lekceważącego podejścia kierowców do przepisów? Okazuje się, że czasami opłaca się stanąć przed Sądem!

pobraneZgodnie z informacjami jakich udzieli Dziennik – Gazeta Prawna, kierowca o którym wyżej wspomniałem, nagminnie przekracza prędkość o co najmniej 40 km/h na drodze gdzie znajduje się fotoradar. Przekroczenie dozwolonej prędkości o około 40 km/h zazwyczaj karane jest 400 zł mandatem. Jednorazowy mandat nie jest jeszcze na tyle groźny jednak jeżeli ich liczba wyniesie aż 229 to suma jest całkiem spora. Łączna kwota jaką powinien zapłacić pirat drogowy z Zamojszczyzny opiewa na 91 600 zł! Rachunek nie został uregulowany. Na wszystkich zdjęciach zrobionych przez fotoradar, widnieje kierowca, który zasłonił twarz środkowym palcem w związku z czym nie ma możliwości udowodnienia kto prowadził pojazd. Właściciel twierdzi, że nie rozpoznaje szofera.

Sytuacja ironiczna jednak jak najbardziej opłacalna dla kierowcy. Okazuje się, że w momencie, kiedy sprawa kierowana jest do sądu, ponieważ należy ukarać właściciela samochodu, wniosek po roku zostaje przedawniony. Aby zdążyć przed terminem sądy skazują kierowców hurtowo czyli do 15 do 25 mandatów jednorazowo. Nie muszę chyba tłumaczyć jaka jest różnica w kwocie.

Ach.. polskie prawo pełne absurdów ;).

Źródło zdjęć: autodeco.pl, chirkutbaba.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.