Opole i „Stop stres”

Kilka dni temu miałem okazję podzielić się z wami moimi sposobami na stres przed egzaminem na prawo jazdy (wpis znajdziecie tutaj). Mam nadzieję, że komuś się przydadzą moje uwagi, a tymczasem dowiedziałem się, że w Opolu powstała genialna akcja mająca zminimalizować stres przed egzaminem na prawo jazdy. Akcja „Stop stres” w Opolu to kilka ciekawych pomysłów, które bardzo sobie chwalą zdający egzamin. Na czym polega akcja „Stop stres”?

  • Pierwszym i chyba najważniejszym udogodnieniem dla zdających jest możliwość jazd próbnych na placu manewrowym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego gdzie odbywa się egzamin. Dzięki próbnym manewrom, zdający mają szansę na zaznajomienie się z placem i warunkami jakie tam panują. Niezależnie od placu, manewry są zawsze takie same jednak to udogodnienie pozwala na redukcję stresu.
  • Kolejną zmianą jest skrócenie czasu oczekiwania na egzamin. To bardzo dobry pomysł bo ja już miałem okazję pisać, podczas długiego oczekiwania na egzamin napięcie stale rośnie co negatywnie wpływa na przebieg egzaminu.
  • Jeszcze innym pomysłem jest… wifi! W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada smartfona. Możliwość ‚serfowania’ po sieci bez przeszkód z pewnością zajmie głowę i przestaniemy się nakręcać ;).

Plusem tej akcji jest również fakt, że sami egzaminatorzy przeszli kurs jak dobrze przeprowadzić egzamin!

Czy akcja „Stop stres” w Opolu odniosła pozytywne skutki? Jak się okazuje zdawalność wzrosła. Jak na razie jest to tylko 5% jednak jest to dopiero początek. Egzaminatorzy są dobrej myśli.

Źródło zdjęć: dobra-rada.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.