Pajęczaki niszczą samochody?

Pająki w samochodzie zagrożeniem dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów?

 

Temat wydaje się śmieszny jednak jest jak najbardziej poważny, a do tego może przysporzyć wiele kłopotów!

Pajęczaki mają wyjątkowe zdolności do zajmowania trudno dostępnych miejsc – co jest oczywiste ze względu na swoje małe rozmiary. Co ciekawe upodobały sobie układ paliwowy lub układ klimatyzacji w samochodach. Niestety ich upodobania są tragiczne w skutkach dla pojazdów, ich właścicieli ale także (albo przede wszystkim) dla producentów.

 

4965420141_549a485c99_bNie wiem czy mieliście okazję słyszeć, że marka motoryzacyjna Mazda została zmuszona do przyjęcia do warsztatów aż 65 tysięcy swoich „szóstek” właśnie ze względu na pajęczaki. Cheiracathium postanowiły zagnieździć się w układzie paliwowym co doprowadziło do pęknięcia zbiornika. Ta przykra sytuacja doprowadziła aż do 20 pożarów. Inna marka motoryzacyjna również miała wątpliwą przyjemność bliższego spotkania z pająkami. W szczególności upodobały sobie trzy modele Toyoty; Venza, Avalon oraz Camry. W tych samochodach pajęczaki niszczyły rurki, które doprowadzają wodę w układzie klimatyzacji. Konsekwencje takich uszkodzeń mogą skończyć się zwarciem w systemie, który odpowiada za sterowanie poduszkami powietrznymi. Marka postanowiła serwisować aż 885 tysięcy pojazdów.

 

Jak sami widzicie problem bardzo mały ale niezwykle istotny. Na szczęście pajęczaki to głównie problem Stanów Zjednoczonych dlatego póki co nie musimy się obawiać. Jednocześnie chodzą słuchy, że Ford ma idealne rozwiązanie w postaci specjalnych osłon „spider screen”, które uniemożliwią przedostanie się ‚problemu’ tam gdzie go nie chcemy ;). Chyba możemy odetchnąć – inwazja nam nie grozi ;).

 

Źródło zdjęć: flickr.com, wxyz.com, funnyjunk.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.