Pamiętaj o kierunkowskazach…

Są zachowania, które wyjątkowo nas kierowców, irytują. Pozwólcie, że przedstawię wam te, które uważamy za najgorsze ;). Zapraszam na kolejny już post serii o najbardziej irytujących zachowaniach kierowców na polskich drogach.

Na sam środek…

  • Niestety spora część kierowców decyduje się jechać tak jakby droga należała wyłącznie do nich i tym samym wybierają wjazd na skrzyżowanie gdzie zablokują innych kierowców. Zdarza się również i tak, że kierowcy decydują się wjeżdżać na torowisko tramwajowe! W momencie, kiedy dochodzi do zmiany świateł okazuje się, że zarówno z prawej jak i lewej strony ruszają inne samochody ale my ich blokujemy. To bardzo irytujące zachowanie, które potrafi przyczynić się do dużego chaosu i nawet zakorkowania skrzyżowania.

Ach te kierunkowskazy…

  • Komu z was zdarzyło się chociaż raz w życiu zapomnieć o włączeniu kierunkowskazu? Z pewnością nie ma kierowcy, któremu by nie przytrafiła się taka sytuacja. Oczywiście jest to zrozumiałe bo nikt nie jest idealny jednak to sporadyczne zachowania, które mogą przytrafić się góra raz w roku zatem więc w czym problem? Niestety są wśród nas kierowcy, którzy nie włączają kierunkowskazów nagminnie i robią to celowo. Zdarza się również, że włączają ‚migacz’ na sekundę tylko dla samego faktu… . To bardzo irytujące zachowanie, które może doprowadzić do poważnego wypadku. Należy pamiętać, że nikt nie siedzi w głowie innego kierowcy i raczej nie mamy wiedzy gdzie ten będzie chciał pojechać… .

Jeżeli chcecie wiedzieć co jeszcze denerwuje kierowców, zapraszam już niebawem :).

Źródło zdjęć: connectedcar.auto-swiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.