Pamiętamy o odblaskach!

Po dłuższej przerwie wracam do tematu pieszych. Temat ciekawy, w szczególności z punktu widzenia kierowców bowiem te dwie grupy nie darzą siebie zbytnią sympatią ;). Piesi z punktu widzenia kierowców są dla bardzo niebezpieczni, ponieważ ci w bezpośrednim ‚kontakcie’ nie mają z nimi szans. Zatem co mogą zrobić piesi aby zmniejszyć to zagrożenie? Zapraszam do lektury.

  • Jak już wiecie, kiedy obok jezdni nie ma chodnika i jesteście zmuszeni spacerować po ulicy, zawsze idziecie pod prąd. To stara zasada, która się sprawdza. Nawiązując do tej zasady chciałbym również dodać, że jeżeli na drodze jest mały ruch, zaleca się schodzenie z drogi, kiedy nadjeżdża samochód. Na drodze na której jest mały ruch, kierowcy lubią ‚docisnąć’ pedał gazu dlatego lepiej trzymać się maksymalnie z boku!
  • Kolejną ważną zasadą, której powinni przestrzegać piesi jest noszenie odblasków, kiedy zapada zmrok! Bardzo ważne jest aby pamiętać, że zakładamy je zanim się całkowicie ściemni bowiem kiedy zapada zmrok już jest duży problem z widocznością! Pamiętajcie, że odblaski są widoczne z odległości (uwaga) nawet kilkuset metrów! Nie ryzykujcie i zawsze noście ze sobą awaryjne odblaski.
  • Spacerowanie z dzieckiem po jezdni również może być groźne. Zawsze pamiętamy, że dzieci powinny iść przed rodzicem aby ten mógł je cały czas obserwować lub kiedy warunki na to pozwalają poboczem z prawej strony.
  • Na koniec dodam ostatnią uwagę. Piesi, którzy spożywają alkohol nie powinni wchodzić na jezdnię pod żadnym pozorem, ponieważ może się to skończyć tragicznie!

Źródło zdjęć: bezpieczny.olsztyn.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.