Pas między jezdniami

Po krótkiej przerwie, zapraszam wszystkich na kolejny wpis z aktualnym taryfikatorem mandatów w Polsce na 2019 rok. Znajdziecie tu wszystkie niezbędne informacje na temat konsekwencji finansowych jakie was czekają, kiedy złamiecie przepisy ruchu drogowego. Zainteresowanych zapraszam do lektury.

  • Poruszanie się motorowerem, czterokołowcem czy też motocyklem wymaga używania kasku ochronnego, który spełnia wszystkie wymogi techniczne. Za złamanie tego przepisu, grozi mandat w wysokości 100 złotych.
  • Poruszanie się motorowerem, czterokołowcem czy też motocyklem przez pasażera również wymaga używania kasku ochronnego, który spełnia wszystkie wymogi techniczne. Za złamanie tego przepisu, kierowcy grozi mandat w wysokości 100 złotych.
  • Każdy kierowca motocykla, roweru czy też motoroweru powinien pamiętać, że nie wolno przewozić pasażera w stanie nietrzeźwości. Za złamanie tego przepisu, kierowcy grozi mandat w wysokości 150 złotych.
  • O tym, że w trakcie jazdy nie wolno używać telefonu komórkowego, który wymaga trzymania go w dłoni (wystarczy, że jest to mikrofon, a nawet słuchawki) wiedzą wszyscy kierowcy. Czym grozi złamanie tego przepisu? Jest to mandat w wysokości 200 złotych.
  • O tym, że nie wolno wjeżdżać na pas między jezdniami wie każdy kierowca, a jakie są konsekwencje za złamanie tego przepisu? Jest to mandat w wysokości 100 złotych.

To by było na tyle. Myślę, że wystarczy tych przepisów, a na kolejną porcję zapraszam już niebawem. Jeżeli chcecie poznać aktualny taryfikator 2019 r. w Polsce, dobrze trafiliście ;).

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.