Pas między jezdniami

Jak pewnie zauważyliście, na blogu pojawiła się cała seria wpisów z aktualnym taryfikatorem na 2018 rok. Temat niezwykle ważny i to nie tylko ze względów finansowych ;). Jeżeli chcecie wiedzieć czego nie wolno robić na drodze i jaka kara grozi wam za łamanie przepisów, zapraszam do lektury.

Gdzie mój kask?

Niestety jeszcze wielu kierowców bagatelizuje zasadność używania kasku ochronnego. Niezależnie czy chodzi o jazdę motocyklem, czterokołowcem czy po prostu motorowerem. Za brak kasku odpowiadającego właściwym warunkom technicznym podczas jazdy ww. pojazdami grozi mandat w wysokości 100 zł. Kara nie duża ale konsekwencje jakie mogą płynąć z jego braku podczas kolizji czy wypadku już tak.

Zaginiony kask pasażera

Podobnie jak wyżej, należy pamiętać, że tak jak kierowca, pasażera również obowiązuje kask ochronny. Za jego brak grozi nam mandat w wysokości 100 zł.

Pasażer pod wpływem

Nie wiem czy wiecie ale przewożenie pasażera w stanie nietrzeźwości lub też po spożyciu alkoholu czy też środka, który ma podobne działanie również jest niezgodne z prawem. Oczywiście mowa o takich pojazdach jak motocykl poza bocznym wózkiem, motorower czy rower. Za złamanie tego przepisu grozi nam kara w postaci mandatu w wysokości 150 zł.

„Środkowy” pas

To z pewnością będzie nowość dla większości kierowców bo okazuje się, że mało kto wie czym grozi wjeżdżanie na pas między jezdniami. Naturalnie chodzi o pas, który oddziela jedną jezdnię od drugiej. Może być to pas zieleni lub też wybrukowany asfalt. Za jazdę lub postój tym pasem grozi mandat w wysokości 100 zł.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.