Pasażerowie…

Słyszeliście takie sformułowanie jak ‚presja tylnego siedzenia’? Jeżeli nie, to zapraszam na najnowszy wpis :), który w głównej mierze będzie dotyczył młodych kierowców.

Ile razy spotkaliście się z pasażerami, którzy nie chcą zapinać pasów bezpieczeństwa? A może zdarzyło wam się jechać z takimi, którzy naśmiewali się z waszego sposobu prowadzenia samochodu? Takich sytuacji można mnożyć w nieskończoność. Ile osób tyle zachowań. Niestety wszystkie łączy jeden fakt: presja, którą wywierają pasażerowie (świadomie bądź nie) na kierowcę.

Kierowcy w młodym wieku są sprawcami aż 20% wszystkich wypadków drogowych. Co ciekawe, bardzo często nie są to wypadki, które są również spowodowane przez ‚cichy’ udział pasażerów. W jaki sposób?

Pasażerowie wywierają presję na kierowcach, a ci im ulegają. Wyobraźcie sobie sytuację.

  • Jesteś 20-letnim kierowcą, który wybiera się nad jezioro ze znajomymi. Ci wsiadają do samochodu i pierwsze co robią, otwierają piwo. W końcu kto im zabroni – nie prowadzą samochodu więc mogą… . Kiedy prosisz ich aby zapięli pasy bezpieczeństwa, zaczynają się z ciebie śmiać. Padają różne mało przyjemne określenia pod twoim adresem. W końcu odpuszczasz i twoi pasażerowie jadą bez zapiętych pasów. Za miastem inny kierowca doprowadza do wypadku. Masz czołówkę i koziołkujesz. Jeden z pasażerów, który siedział z tyłu wypadł przez okno. Niestety zginął bo nie miał zapiętych pasów.

To tylko moja, wymyślona historia, która niestety zdarzyła się już wielokrotnie. Teraz już wiecie o co chodzi z ‚presją tylnego siedzenia’? Już niebawem więcej o tym jak postanowiliśmy sobie z tym radzić.

Źródło zdjęć: miasto-info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.