Pasy bezpieczeństwa – jak je prawidłowo zapiąć?

W końcu przyszła pora na post gdzie znajdziecie informacje o tym jak prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie! Osoby, które śledzą co się dzieje na blogu doskonale wiedzą, że dzisiejszy wpis jest kolejnym z długiej serii o podstawowych zasadach jakie obowiązują kierowcę oraz pasażerów w samochodzie. Zachęcam do sprawdzenia wszystkich moich postów z tej serii bo okazuje się, że jeszcze wiele kierowców bagatelizuje podstawowe zasady bezpieczeństwa. A dzisiaj zapraszam na nowy wpis :).

Ktoś z was mógłby powiedzieć… jaką można mieć ‚filozofię’ przy zapinaniu pasów w samochodzie?! Takiej osobie odpowiedziałbym – można i zdziwilibyście się jak bardzo ;). Pasy bezpieczeństwa zapinamy odruchowo. Wsiadamy do samochodu, wyciągamy pasy i po prostu je wpinamy. I tu, faktycznie nie ma większej/żadnej filozofii. Ta dopiero zaczyna się od tego momentu czyli od tego w jaki sposób ten pas leży.

Pasy bezpieczeństwa – prawidłowe zapięcie

  • Każdy kierowca oraz każdy pasażer musi wiedzieć jak powinien leżeć pas bezpieczeństwa bo w przeciwnym razie naraża swoje zdrowie na poważny uraz w razie wypadku! Pozioma część pasa musi znajdywać się poniżej brzucha! Czyli część biodrowa nie naciska i nie leży na wysokości naszych pępków! Z kolei część ramieniowa powinna układać się po delikatnym skosie przez cały tułów. Ważne by przylegała do ciała. Jeżeli jest zima, zdejmujemy kurtkę! Dopiero takie ustawienie pasa gwarantuje jego poprawne działanie. Pamiętajmy, że prawidłowo zapięte pasy chronią nasze narządy wewnętrzne.

Źródło zdjęć: foteliki-pod-lupa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.