Pasy bezpieczeństwa w zimowej odsłonie…

W związku z tym, że zimowa aura nastała już w Polsce na stałe postanowiłem zamieścić posta gdzie znajdziecie bardzo ważne informacje o tym, o czym powinniście pamiętać aby wasze podróżowanie samochodem w tym czasie było maksymalnie bezpieczne.

Pasy – to temat, który powraca na łamy mojego bloga jak bumerang. Trudno się temu dziwić bo to właśnie pasy bezpieczeństwa w samochodzie są często jedynym dodatkowym elementem, który może nam uratować życie, podczas groźnej sytuacji na drodze. Dlaczego ponownie postanowiłem napisać o pasach?

  • Okres jesienno zimowy to czas, kiedy ubieramy się inaczej. Nie chodzimy już wyłącznie w koszulkach czy cienkich sweterkach. Ubieramy się cebulkowo, a do tego wszystkiego na wierzch zakładamy puchową kurtkę, na głowy wkładamy czapki, szyję otulamy ciepłym szalikiem, a na dłonie ubieramy grube rękawiczki. No i w taki oto sposób, wychodzimy z domu aby szybko wsiąść do samochodu, zapiąć pasy bezpieczeństwa i odjechać. Niestety to błąd i to duży, który może kosztować was nawet życie.
  • Pasy bezpieczeństwa zostały zaprojektowane w taki sposób aby ściśle przylegały do ciała zatem jeżeli podczas zderzenia dochodzi do napięcia pasów, które przylegają do kilku warstw ubrań, a w tym na wierzchu, śliskiej kurtki, możemy być pewni, że pasy nie wykonają swojego zadania tak jak powinny. Jesteśmy narażeni na poważne uszkodzenia wątroby czy śledziony! Pamiętajcie, że wcale nie musi być to duży wypadek aby wasze narządy wewnętrzne to odczuły… .

Zatem kochani kierowcy, zawsze przed zapięciem pasów bezpieczeństwa w samochodzie, pamiętajcie o tym aby się rozebrać! Zajmie wam to dodatkowo kilka minut ale może uratować wam życie :).

Źródło zdjęć: wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.