Pewny siebie kierowca

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do sprawdzenia mojego pierwszego posta o błędach, które popełniają kierowcy bez doświadczenia. Seria tych postów ma na celu ukazanie jakie błędy popełniamy (także my – doświadczeni kierowcy). Będziemy mieli szansę się sprawdzić i ewentualnie poprawić ;).

Okay, zaczynamy. Najczęściej popełniany błąd w przypadku kierowców, którzy nie mają doświadczenia?

  • Zdecydowanie będzie to zbytnia… pewność siebie czyli coś o czym już wspomniałem niedawno. Dlaczego młody i pewny siebie kierowca jest aż tak niebezpieczny? Niestety przecenianie swoich własnych umiejętności jest groźne. Brawura jest powodem wielu groźnych i tragicznie kończących się wypadków drogowych. Zatem zaczynamy od zmian wewnętrznych. Myślę, że najważniejsze jest aby zrozumieć, że niezależnie od tego ile doświadczenia mamy, ile kilometrów przejechaliśmy zawsze może zdarzyć się coś nieoczekiwanego co nas zaskoczy więc brawura z pewnością nie pomoże. Wiem, że bardzo dobrzy kierowcy, którzy mają za sobą lata doświadczenia zawsze powtarzają innym, że na drodze, nigdy nie zapominają o pokorze. To właśnie pokora i szacunek pozwalają im jeździć tyle lat bez wypadków dlatego polecam zweryfikować swoje podejście ;).

Na koniec chciałbym napisać kilka słów, które mogą być dla wielu kierowców przestrogą – niestety smutną. Syn mojego znajomego od dziecka uwielbiał samochody. Zrobił prawo jazdy tak szybko jak uzyskał zgodę od ojca. Oczywiście zdał za pierwszym razem – genialne predyspozycje, duże umiejętności. W wieku 19 lat wypadek, którego był sprawcą. Powód? Nadmierna prędkość w połączeniu z brawurą. Znajomi potwierdzili, że Tomek był bardzo pewny siebie.

Wnioski? Wyciągnijcie sami… .

Źródło zdjęć: theguardian.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.