Pierwsza kontrola w życiu 76-letniego kierowcy… ;)

To prawda, że ‚dla chcącego nie ma nic trudnego’ i żadne przepisy tego nie zmienią. Dzisiaj w formie ciekawostki o której opowiedział mi kolega ;).

  • Nie tak dawno policja zatrzymała kierowcę do rutynowej kontroli. Z pewnością zainteresował ich samochód bo kierowca jechał starym polonezem! To prawdziwy ‚rarytas’ w dzisiejszych czasach. Z pewnością większość obecnej młodzieży czy młodych 20-latków nawet nie wie o jakim samochodzie mowa ;). No ale wróćmy do ciekawostki. Kierowca został zatrzymany i kiedy funkcjonariusz poprosił go o dowód osobisty i prawo jazdy, ten grzecznie powiedział, że nie posiada. Mężczyzna miał 76 lat i jak się później okazało, nigdy nie miał prawo jazdy! Nie, nie zgubił, nie zniszczył ani mu nie ukradli – po prostu jakoś nigdy się nie złożyło, żeby poszedł na kurs, który jak powszechnie wiadomo, kończy się egzaminem. Co jest jeszcze ciekawsze, starszy pan utrzymał swojego poloneza w perfekcyjnym stanie! Dogłębna kontrola policji nic nie wykazała. Mężczyzna był ponoć bardzo miły, a było mu nawet głupio i wstyd, że tak wyszło ;). Oczywiście policjanci musieli potraktować mężczyznę jak każdego innego kierowcę – no i słusznie.

Jak sami widzicie, dla chcącego nic trudnego haha ;). A tak na poważnie to wiecie co jest takiego niesamowitego w tej historii? Mężczyzna jeździł ¾ swojego życia bez prawa jazdy i ani razu nie zatrzymała go policja! Dopiero w wieku 76 lat, miał pierwszą w swoim życiu, rutynową kontrolę. To naprawdę niesamowite tym bardziej, że mężczyzna powiedział, że zaczął jeździć w wieku 17 lat ;).

Źródło zdjęć: gniezno24.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.