Pies na drodze – co robić?

Niesamowite jakie mam wyczucie czasu ;). Ledwo wczoraj zamieściłem na blogu post gdzie opisałem pozytywną historię kierowcy, który pomógł starszej kobiecie przejść przez przejście dla pieszych, a dzisiaj kolega podsyła mi artykuł z filmikiem gdzie młody mężczyzna pomaga bezdomnemu psiakowi :)! Widzieliście może ten filmik albo czytaliście o całym zdarzeniu? Jeżeli nie to z wielką przyjemnością wam je opiszę.

Zdarza się, że na drogach spotykamy biegnące zwierzęta domowe i najczęściej są to psy. Niestety znieczulica jaka panuje wśród kierowców jest na tyle duża, że rzadko który kierowce oferuje swoją pomoc bezbronnemu zwierzakowi. Chciałbym zauważyć, że psiak, który biega po ulicy gdzie jeżdżą samochody ma małe szanse i zazwyczaj dochodzi do potrącenia. Co można zrobić? Dokładnie to co zrobił mężczyzna z nagrania. Ten widząc pieska, który nie wie co ma zrobić, zatrzymał się, włączył awarie i pobiegł po psa. Delikatnie chwycił go za grzbiet i bezpiecznie przeprowadził na drugą stronę ulicy. Pies jak tylko poczuł się bezpieczny, poleciał przed siebie. Być może inni kierowcy mogli mieć mu to za złe bo ten zatrzymał się na środku ulicy i na chwilę zblokował ruch jednak całe zdarzenie trwało góra minutę więc myślę, że nikt aż tak bardzo nie narzekał.

Swoją drogą takie zachowanie się chwali nie tylko ze względu na biedne i przestraszone zwierzę. Inny kierowca, który zauważyłby psiaka zbyt późno, podczas ostrego hamowania mógłby spowodować wypadek! Zatem drodzy koledzy i koleżanki, oczy, uszy i… serca szeroko otwarte :)!

Źródło zdjęć: moto.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.