Pies w bagażniku?!

Macie w domu czworonoga, którego planujecie zabrać ze sobą w podróż? Jeżeli odpowiedź brzmi twierdząco, chciałbym was uczulić na to jak w prawidłowy i przede wszystkim bezpieczny sposób przewozić swojego pupila samochodem.

Wakacje w pełni w związku z czym wiele osób decyduje się na wyjazd ze swoim ulubieńcem. Obecnie coraz więcej ośrodków wypoczynkowych godzi się na przywożenie czworonogów za niewielką dopłatą dlatego podróże samochodem z pieskami stają się coraz bardziej popularne. Opcją dla czworonoga jest zawsze pobyt w hotelu dla zwierząt ale wiadomo, że jeżeli można to lepiej zabrać psiaka ze sobą tym bardziej, że koszty hotelu dla zwierząt raczej przewyższą koszty związane z dodatkowymi opłatami za pobyt psa na wakacjach.

Wielu kierowców, którzy decydują się na podróż z psem nie wie jak powinni prawidłowo zabezpieczyć przewożone samochodem zwierzę. Najczęściej spotykamy się, że piesek jest umieszczony w bagażniku. Kierowcy tłumaczą to na wiele sposobów. Są przekonani, że to dobry sposób. Zazwyczaj argumentują to tym, że piesek jest przyzwyczajony do takich podróży, ponieważ jeździ w bagażniku auta od małego i się nie boi. Innym argumentem jest fakt, że tam ma dużo miejsca i jest mu wygodnie. Dodatkowo dodają, że nieludzkie jest przewożenie psa w małym i ciasnym transporterze gdzie się bardziej stresuje. Możemy również usłyszeć, że jadąc z psem w bagażniku kierowca będzie jechał wolniej i uważniej… . Jednak zdecydowanie najgorszym i jednocześnie najśmieszniejszym argumentem jest fakt, że przecież przez tyle lat jeszcze nigdy się nic nie stało.

Źródło zdjęć: oursforayear.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.