Piesi kontra kierowcy ;)

Piesi na pasach to często prawdziwa zmora dla młodych i niedoświadczonych kierowców, a przynajmniej tak im się wydaje… . No właśnie, jak to jest ;)? Lubimy pieszych czy jednak nie bardzo?

  • Niestety, kiedy na ulicę wchodzi pieszy, zdecydowana większość kierowców traktuje ich jak… wrogów. Dlaczego kierowcy nie potrafią znaleźć z pieszymi wspólnego języka? Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na to pytanie.
  • Osobiście również nie przepadam za pieszymi. Tak, niestety taka jest prawda. Pieszy – oczywiście podobnie jak kierowcy, potrafią być lekkomyślni i tym stają się bardzo… groźni dla kierowców. Jest pewna zależność o której powinien pamiętać każdy kierowca. Pieszy w bezpośrednim starciu z samochodem – NIE MA najmniejszych szans i to właśnie główny powód, który czyni pieszych niebezpiecznych. Często w groźnych sytuacjach w których biorą udział piesi i kierowcy to kierowcy czują się winni nawet jeżeli tej winy nie mają. Jest to spowodowane z oczywistych względów.
  • Zatem każdy kierowca powinien być szczególnie wrażliwy na wszystkie przejścia dla pieszych oraz miejsca, które są szczególnie oblegane przez pieszych – nawet jeżeli nie powinno ich tam być… . Szczególnie powinni o tym pamiętać młodzi kierowcy, którzy traktują pieszych jak zło konieczne. Zapominają o tym aby zwolnić zanim dojadą do przejścia i w razie zderzenia z ofiarą tłumaczą się, że pieszy wbiegł na ulicę. Pamiętajcie drodzy kierowcy, to nie ma znaczenia!

Naruszenie przepisów drogowych następuję także, kiedy pieszy musi zwolnić czy też przyspieszyć kroku na pasach! Zatem noga z gazu moi drodzy :)!

Źródło zdjęć: dailytech.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.