Pieszy kontra kierowca – I

Tym razem przyjrzę się bliżej… pieszym. Tak, piesi potrafią nieźle namieszać i nie zawsze z winy kierowców ;).

Piesi to nieodzowny element każdego kierowcy. Niezależnie od tego gdzie mieszkamy i gdzie się wybieramy, codziennie spotykamy na swojej drodze pieszych. Niestety większość kierowców nie przepada za pieszymi i to uczucie jest obustronne bo piesi również nie przepadają za kierowcami. Swoją drogą to bardzo ciekawe zjawisko bo przeważnie piesi to również kierowcy… i weź tu zrozum człowieka ;)!

Dlaczego kierowcy nie lubią pieszych? Pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans przez co robią się oni bardzo niebezpieczni. Niestety w większości wypadków drogowych winnym jest kierowca. Oczywiście to nie oznacza, że piesi nie mają w tym swojego udziału. Tak, bardzo często zdarza się, że piesi wykorzystują swoją ‚słabszą’ pozycję i z góry zakładają, że to kierowcy powinni uważać, a tymczasem sami są nieuważni.

Dzisiaj chciałbym udzielić pieszym kilku rad, które znacznie ułatwią ich współpracę z kierowcami :). Zachęcam do lektury!

  • Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z różnic jakie występują pomiędzy samochodem, a pieszym. Samochód nie stanie w miejscu w przeciągu sekundy tak jak człowiek. Samochód to pojazd – to maszyna, która rządzi się innymi prawami. Kierowca potrzebuje czasu na zatrzymanie pędzącego pojazdu dlatego tak ważne jest aby piesi nie wymuszali pierwszeństwa bo zazwyczaj kończy się to tragicznie. Pieszy decydując się na wejście na przejście widząc nadjeżdżający samochód powinien pamiętać, że odległość musi być na tyle duża by ten mógł SPOKOJNIE zahamować. Myśli, że mam pierwszeństwo i ten musi się zatrzymać na nic się nie zdadzą.

Kolejna porcja już niebawem :).

Źródło zdjęć: mojafirma.infor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.