Pirelli

Jeden z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych kalendarzy z pięknymi modelkami lub aktorkami na świecie? Oczywiście chodzi o popularny kalendarz Pirelli. Myślę, że każdy fan motoryzacji doskonale zna kalendarz Pirelli, ponieważ, kobiety, które pozują na sesji do kalendarza to najpiękniejsze i najdroższe modelki świata. Dodatkowo prestiż tego kalendarza podkreśla fakt, że nie każdy może go mieć. Kalendarz wędruje tylko do wybranych oraz do klientów włoskiej firmy Pirelli.

Pierwszy kalendarz został wydany w… 1963 roku przez Pirelli Limited czyli przez angielską spółkę stowarzyszoną, która działała w ramach grupy. Włoska firma Pirelli znana jest na świecie z produkcji opon. Pierwsze wydanie kalendarza Pirelli miało zrobić firmie reklamę jednak z racji tego, że kalendarz nie był jeszcze znany był utożsamiany z produktami firmy. Fotografem pierwszych zdjęć był Terence Donovan. Drugie wydanie kalendarza odniosło zdecydowanie większy sukces i pomysł uznano za ‚strzał w dziesiątkę’. Był moment kryzysu, kiedy to nastąpiła przerwa w wydawaniu kalendarza co było spowodowane kryzysem paliwowym. Przerwa trwała aż dziesięć lat; od 1974 do 1984 roku.

Słynny kalendarz Pirelli jest prezentowany pod koniec każdego roku. Na coroczny egzemplarz czekają fani sztuki i motoryzacji. Kalendarze Pirelli mają duży prestiż i traktowane są jako dzieła sztuki. O kalendarzu pisały i piszą najlepsze dzienniki. Pozowanie do kalendarza Pirelli to niezwykłe wyróżnienie. W kalendarzu możemy znaleźć na przykład piękną modelkę Cindy Crawford.

Źródło zdjęć: pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.