PKN Orlen i Tesla…

Samochody elektryczne to przyszłość. Szacuje się, że w 2020 roku sprzedaż tych samochodów sięgnie aż siedem milionów aut w skali roku! Jest to bardzo dobry wynik bo będzie to 10% wszystkich samochodów osobowych.

WIRED's test drive of Elon Musk's personal Tesla Model S. Photo: Ariel Zambelich/Wired
                                                                              Tesla – Model S

PKN-logoW Polsce popularne elektryki mają coraz więcej zwolenników jednak ciągle nie jest to na tyle duże zainteresowanie jak chociażby na zachodzie. Winowajcą są wysokie ceny za ‚elektryka’ oraz mała ilość stacji gdzie można samochód naładować. Na szczęście ta sytuacja może się już niedługo zmienić, ponieważ PKN Orlen wyszedł naprzeciw swoim klientom.

PKN Orlen postanowił sprostać oczekiwaniom zwolenników samochodów elektrycznych i już niebawem zamieści na swoich stacjach specjalne punkty ładowania. Wszystko dzięki nowej współpracy z producentem szybkich samochodów elektrycznych – Tesla.

Tesla-SuperchargerMarka Tesla wypuściła na rynek superszybkie modele aut elektrycznych, które znalazły szereg zwolenników. Niebawem na rynku pojawi się także SUV – model X. Z racji coraz większego zainteresowania swoim samochodami, Tesla rozpoczęła współpracę z PKN Orlen, które to wspólnie będą dbały o swoich klientów. Punkty ładowania znajdą się na stacjach benzynowych Star (niemiecki Orlen) w Grimmen oraz Uckerfeide. Te stacje to tylko początek, ponieważ z biegiem czasu takie punkty pojawią się na wszystkich stacjach, a także za granicą. PKN Orlen myśli już o Polsce i Czechach!

Ładowanie elektrycznego samochodu stanie się proste, szybkie i przede wszystkim ogólnie dostępne co z pewnością ucieszy wielu kierowców.

 

Źródło zdjęć: gpwatak.pl, electriccarsreport.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.