Planujemy długą podróż – I

Mój dzisiejszy wpis będzie o tym jak dbać o swoje zdrowie podczas dłuższej podróży samochodem. Myślę, że jestem odpowiednią osobą, która może wam udzielić rad w tej kwestii, ponieważ z zawodu jestem kierowcą tirów do dobrych kilkunastu lat więc mam trochę doświadczenia w tym temacie ;).

W poście z 25 maja znajdziecie kilka pytań na które dzisiaj postaram się udzielić odpowiedzi. Pozwólcie, że najpierw przytoczę pytanie, a następnie będę odpowiadał.

Jak przetrwać wielogodzinną podróż bez szwanku?

  • Na to pytanie udało mi się już odpowiedzieć ;). Wszelkie informacje o tym o czym warto pamiętać podczas dłuższej podróży w samochodzie znajdziecie we wpisać pdt. „Jak dbają o siebie kierowcy ciężarówek?” oraz w poście pdt. „Jak kierowcy dbają o swoje zdrowie podczas wielogodzinnej podróży?’.

Drugie pytanie brzmi czy można się przygotować w jakiś specjalny sposób do bardzo długiej jazdy samochodem?

  • Oczywiście odpowiedź jest banalnie prosta, jak najbardziej tak. Wystarczy, że odpowiednio wcześniej zaplanujecie podróż tak by był czas na przygotowanie konkretnego planu! Najpierw ustalamy ile godzin zajmie nam podróż, a następnie dzielimy ją na odcinki. Najlepiej abyśmy robili przerwy co dwie godziny. Wystarczy 15 minutowy postój czyli wystarczająco dużo czasu aby spokojnie wykonać kilka ćwiczeń, wypić herbatę czy skorzystać z toalety. Na mapie zaznaczamy miejsca gdzie chcemy robić postoje. Obecnie nie ma problemu z dostępem do internetu więc możemy wybrać miejsca, kawiarnie czy bary, które chcemy odwiedzić, jeszcze w domu.

To pierwsza część tej serii postów. Na następny wpis zapraszam już niebawem!

Źródło zdjęć: fizzip.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.