Pociągiem czy samochodem?

Wakacje samochodem po Polsce?

Ostatnio przeczytałem ciekawy artykuł o wakacjach samochodem. Polacy chętnie wybierają się na wakacje samochodem jednak nie po… Polsce! Okazuje się, że coraz częściej wybieramy się do sąsiedniego miasta innymi środkami lokomocji. Tuż za samochodem jest PKP. Ciekawostką jest fakt, że wielu Polaków coraz chętniej wybiera ten środek lokomocji jeżeli decyduje się na wakacje w kraju. Nadal najczęściej wybieramy samochód ale pociągi mocno je gonią. Przyznaję, że to mnie zaciekawiło bo byłem przekonany, że coraz mniej osób decyduje się jechać na wakacje w Polsce pociągiem, a tu taka niespodzianka! Czym to jest spowodowane?

  • Eksperci twierdzą, że podróż polskimi liniami kolejowymi jest tańsza ale i wygodniejsza. Latem wybieramy się całą rodziną gdzie zazwyczaj jest co najmniej jedno dziecko. Taka podróż samochodem może okazać się wyczerpująca, a do tego może nam nie starczyć miejsca! Wózki, zwykłe bagaże, letnie akcesoria, zabawki no i pasażerowie. Faktycznie samochód może nie dać rady ;).
  • Jeszcze innym powodem, który przemawia za pociągami jest fakt, że w okresie letnim, linie kolejowe proponują zupełnie nowe i szybsze połączenia w najbardziej popularne miejsca wakacyjne w Polsce. Atrakcyjne są również ceny biletów czy choćby promocje rodzinne. Dojazd do docelowego miejsca wypoczynkowego jest szybki i tani. Z kolei na miejscu planujemy spędzić cały pobyt więc samochód jest nam po prostu niepotrzebny, a wiadomo, że za miejsce parkingowe trzeba płacić ;).

Okay – te argumenty mnie przekonują, a was?

Źródło zdjęć: expressilustrowany.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.