Podróż samochodem ‚z głową’

Lubicie podróżować samochodem? Ja bardzo i to jeden z głównych powodów dla którego tak bardzo lubię swoją pracą. Dla nieświadomych – jestem kierowcą samochodów ciężarowych :). Dlaczego ponownie o tym wspominam? W związku z tym, że bardzo dużo czasu spędzam w samochodzie, postanowiłem napisać posta o zdrowym podróżowaniu.

Część z was pewnie sobie myśli o co chodzi z tym zdrowym podróżowaniem. Przecież podróżowanie samochodem nie może być niezdrowe póki nie dojdzie do wypadku… . Otóż nie – podróżowanie samochodem może być niezdrowe i to nawet bardzo!

  1. Na pierwszym miejscu jest… odpoczynek kierowcy. Kierowanie pojazdem bez krótkich przystanków jest nie tylko niezdrowe ale również bardzo niebezpieczne i nie mam tu na myśli wyłącznie długich – wielogodzinnych podróży! Jest pewna zasada wśród kierowców, której powinnyśmy przestrzegać. Każdy kierowca, który prowadzi samochód co najmniej przez trzy godziny bez przerwy musi zrobić sobie krótki postój. Podczas postoju można wykonać krótki spacer lub zrobić proste ćwiczenia. Wszystko po to aby zadbać o krążenie oraz odpowiednie dotlenienie mózgu. Postój wpłynie pozytywnie także na odpoczynek dla mięśni i oczu.
  2. Podczas podróży warto również pomyśleć o dobrym i ciepłym posiłku. Podczas jednego z postojów zaleca się odwiedzić restaurację lub zjeść kanapki przygotowane w domu. Może brzmi to śmiesznie ale głód negatywnie wpływa na skupienie kierowcy!
  3. Klimatyzacja to kolejna składowa zdrowego podróżowania. Ustawiamy optymalną temperaturę czyli od 20 do 22 stopni. Nie więcej ani nie mniej. Zbyt ciepłe powietrze może działać usypiająco!

To trzy główne zasady, których należy się trzymać. Z pewnością jest ich więcej ale na początek wystarczy ;).

Źródło zdjęć: mowimyjak.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.