Policjant z suszarką w Mościcach… ;)

Słyszeliście o pięknej małej miejscowości Mościce? Jeżeli nie to dzisiaj z pewnością zapamiętacie tą nazwę na długo. Dlaczego? Sprawdźcie sami ;).

Mościce to miejscowość, która znajduje się w województwie lubuskim w Polsce i jest to dzielnica przemysłowa Tarnowa. Stosunkowo mało mieszkańców bo zaledwie 10 000! Z czego w ostatnim czasie zasłynęły Mościce? Może ktoś z was słyszał? Dla ułatwienia dodam, że jest to ‚coś’ związanego z motoryzacją… ;)! Nikt? W takim razie już piszę o co chodzi :).

W Mościcach przy jednej z ulic stanął policjant i to nie byle jaki bo z… suszarką w dłoni! Tak, wcale nie żartuję. Policjant z wąsem, w okularach lotniczych, a w dłoni trzyma wycelowaną w kierowców suszarkę. Już pewnie domyślacie się o co biega ;). Tak, ten policjant to kukła!

Kto i po co postawił tam kukłę policjanta?

  • Oczywiście chodziło o to by pędzący kierowcy zwolnili na widok policjanta z ‚prędkościomierzem’ czyli coś w rodzaju straszydła ;). Co ciekawe, kto postawił kukłę niewiadomo ale za to szybko udało się ustalić, że kukła spełniła swój policyjny obowiązek ;). Kierowcy widząc atrapę natychmiast wciskali pedał hamulca. Mieszkańcy śmieją się, że to nawet zabawne obserwować przestraszonych kierowców, którzy hamują z piskiem opon. Niestety pomimo faktu, że kukła spełniła swoje zadanie, trzeba było ją usunąć, ponieważ wprowadzała kierowców w błąd.

Jakieś przemyślenia? Ja uważam, że takie kukły powinny stawać w coraz to nowych miejscach. Tani ale i skuteczny sposób na piratów drogowych – nie sądzicie ;)?

Źródło zdjęć: gazetalubuska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.