Policyjne drony… ?!

Świat został opanowany przez nową modę – drony ;]. Też macie świra na punkcie dronów? W ogóle co to takiego i dlaczego postanowiłem napisać posta o tych latających stworkach? Okazuje się, że i policjanci już niedługo zaczną ‚bawić’ się dronami! Sprawdźcie mojego najnowszego posta.

Dron to nic innego jak bezzałogowy statek powietrzny, który może odbywać lot autonomiczny (samodzielnie, z użycie autopilota lub innego systemu na pokładzie) lub zdalnie sterowany (kierowany przez operatora drona) poza zasięg wzroku. (źródło: google.com)

  • To właśnie jest dron i na jego punkcie zwariowali… Polacy. Właśnie usłyszałem w radiu, że drony to najpopularniejsza fraza w połączeniu z frazą… prezent! Zatem podejrzewam, że święta Bożego Narodzenia co najmniej połowa Polaków znajdzie pod choinką drony ;). Nie to żebym kpił, bo rozumiem fascynację – sam może też bym sobie ‚polatał’ ale uważam, że drony są odrobinę niebezpieczne i potwierdza to fakt, że policja postanowiła wykorzystać je na służbie!

Policyjne drony będą służyły do sprawdzenia czy kierowcy nie łamią przepisów. Obecnie to zadanie mają pełnić funkcjonariusze policji lub też fotoradary. Od teraz będą to jeszcze drony! O tym w jaki sposób policjanci będą używać dronów do kontroli napiszę już niebawem, a dzisiaj dokończę swoją myśl ;).

Dron może dużo, a nawet zbyt dużo. Dzięki temu urządzeniu możemy spowodować nie tylko wypadek. Każdy kto kupi sobie drona, może bez problemu podglądać, szpiegować czy podsłuchiwać drugiego człowieka. To niebezpieczna ‚zabawka’ dlatego mam nadzieję, że Polacy podchodzą do zakupu drona z powagą!

A wy? Jakie przemyślenia?

Źródło zdjęć: glospolonii.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.