Pomocna dłoń kierowcy…

Jak każdy kierowca, miewam lepsze i gorsze dni. W związku z tym, że nazywam się kierowcą ‚z powołania’ i jest to mój zawód, na szczęście tych gorszych dni mam zdecydowanie mniej ;). To oczywiście nie oznacza, że zawsze jeżdżę uśmiechnięty i radosny. Moi koledzy z pracy twierdzą, że za kółkiem wyglądam jak bardzo zły i niezadowolony człowiek ;). Być może to wypływa z faktu, że zawsze jestem maksymalnie skupiony? Niezależnie jednak od tego jaką mam minę, zawsze jestem uprzejmy i grzeczny. No właśnie, do tego zmierzam… ;).

  • Kilka dni temu, internet w Polsce ponownie obiegło zdjęcie, kierowcy, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, wysiadł i pobiegł przeprowadzić starszą babcię na drugą stronę ulicy. Oczywiście sytuacja została upamiętniona przez kierowcę, który jechał z tyłu i szybko wrzucona do sieci. Zdjęcie spotkało się z bardzo pozytywną reakcją. Internauci zaczęli zachwalać kierowcę, który pomógł starszej pani przejść przez przejście. Naturalnie znalazły się również i negatywne opinie. Część osób stwierdziła, że nie można zostawiać samochodu bez kierowcy i to w niedozwolonym miejscu bo to zagraża innym itp.

A wy jakie macie zdanie? Ja uważam, że takie zachowanie się chwali i pomimo że faktycznie kierowca ‚złamał’ przepisy prawa ruchu drogowego, nie było żadnego zagrożenia. Spokojnie stanął i jedyne co zrobił to na chwilkę zblokował ruch. Sytuacja jednak była bardzo pozytywna i z pewnością wpłynęła pozytywnie na zachowanie wielu kierowców w Polsce. Pozytywna energia pomaga więc się nią dzielmy moi drodzy koledzy i koleżanki kierowcy ;).

Źródło zdjęć: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.