Pomóż nowemu/staremu kierowcy ;) cz. 2

Dzisiaj druga część wpisu o tym dlaczego warto pomagać innym kierowcom w potrzebie 😉

Przyszły tydzień będzie ostatnim tygodniem wspólnej jazdy. Dlaczego postanowiłem o tym napisać?

  • Myślę, że jest wiele osób/kierowców, którzy zaraz po zrobieniu kursu na prawo jazdy (po pozytywnym wyniku egzaminu państwowego) odłożyli prawko do szuflady. Często w takich przypadkach chodzi o kierowców, którzy zrobili prawo jazdy, ponieważ w pewien sposób zostali do tego w jakiś sposób ‚przymuszeni’. Tak też było w przypadku mojej koleżanki. Jej rodzice tak bardzo ją męczyli, żeby zrobiła prawo jazdy, że w końcu uległa i zgłosiła się na kurs. Tłumaczenia, że się do tego nie nadaje, nie czuje samochodu i drogi, zdały się na nic. No i tak jak przypuszczała, egzamin zdała (swoją drogą za drugim razem!), rodzice przestali mieć powód do marudzenia, a ona szczęśliwa, że nie musi jeździć, schowała nowiusieńkie prawo jazdy na sam spód szuflady ;).
  • Ta sytuacja jasno pokazuje, że nie warto zmuszać kogoś do ‚bycia kierowcą’. Owszem, obecnie prawo jazdy jej się przydadzą i zapewne jej rodzice już krzyczą ‚a nie mówiłem/am?!’ ale to nic nie znaczy. Sytuacja sama by ją zmusiła do zrobienia prawka – nie rodzice, a uwierzcie mi, że to różnica. Podczas naszych wspólnych godzin jazd zauważyłem, że faktycznie dużo w niej stresu i chaosu dlatego starałem się jak mogłem by jej pomóc w ‚odświeżeniu umiejętności’. Mogę spokojnie powiedzieć, że dała radę jednak uważam, że lepiej by było gdyby dopiero teraz zaczęła prawko. Miałaby pewną ciągłość… .

Zatem co radzę osobom w podobnej sytuacji? Jeżeli nie macie doświadczonego, spokojnego kierowcy, który mógłby wam pomóc, polecam wykupienie dodatkowych godzin w szkółce jazdy :). Mam nadzieję, że zbytnio was nie zmęczyłem swoimi przemyśleniami ;).

Źródło zdjęć: dublindrivinglessons.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.