Pomóż nowemu/staremu kierowcy ;)

Co zrobić, kiedy wsiadasz za kółko po dłuższej przerwie? Dzisiaj chciałbym napisać kilka słów o tym co zrobić w takiej sytuacji na przykładzie mojej dobrej znajomej.

Jakiś czas temu moja koleżanka zwróciła się do mnie z prośbą. Zrobiła prawo jazdy kilka lat temu jednak jej życie jakoś tak się ułożyło, że nie miała okazji jeździć samochodem. Niestety okazało się, że jej firma w której pracuje zmienia siedzibę i w związku z tym będzie musiała dojeżdżać do pracy. Obecnie wystarczyło, że wyszła pięć minut przed ósmą, a punkt ósma była w pracy. Mieszka bardzo blisko swojej starej siedziby firmy. Jak sama twierdzi to również było jednym z głównych powodów dla których nie potrzebowała samochodu. Mieszka w centrum, praca tuż pod domem więc trzymanie samochodu w garażu tylko po to by jeździć nim raz na tydzień czy dwa, nie miało najmniejszego sensu. Obecnie sytuacja mocno się zmieniła bo nowa siedziba firmy koleżanki znajduje się na obrzeżach miasta. Codzienna podróż komunikacją miejską odpada bo podróż trwałaby około godzinę, a do tego po drodze są dwie przesiadki. Co jej zostało? Telefon do mnie i prośba o pomoc ;).

Oczywiście zgodziłem się. Co prawda nie mam papierów szkoleniowca ale z przyjemnością postanowiłem pomóc znajomej w potrzebie. Umówiliśmy się na cztery jazdy w tygodniu. Dzisiaj mija trzeci tydzień i muszę powiedzieć, że praca instruktora jazdy jest… bardzo przyjemna! Nie spodziewałem się, że tak dobrze będę czuł się w nowej roli. Koleżanka również bardzo zadowolona ;).

Źródło zdjęć:  drivingschoollessons.net.au

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.