Pomysłowość kierowców… ;)

Pomysłowość kierowców nie ma granic. Od wielu już lat obserwuję to co się dzieje na polskich (i nie tylko) drogach i jestem pod wrażeniem. Osoby, które zaglądają na mojego bloga doskonale wiedzą, że jestem kierowcą tira w związku z czym mam wiele okazji na to by zaobserwować wyjątkowo dziwne zachowania niektórych kierowców. Dzisiaj natomiast chciałbym podzielić się z wami krótką historią, która wydarzyła się w Byczynie.

  • W Byczynie na punkcie kontrolnym znajduje się specjalny system, który waży pojazdy w ruchu. Wyobraźcie sobie, że pewien kierowca ciężarówki został zatrzymany, ponieważ przewoził zbyt ciężki ładunek. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, który znajduje się w Opolu przecierali oczy ze zdumienia, kiedy okazało się, że ów kierowca przewozi raptem o… ponad 7000 kilogramów za dużo! Podczas kontroli pojazdu wyszło, że samochód z deklarowaną całkowitą masą pojazdu nie waży ża 3,5 tony, a… 10,5!!! Okazało się, że kierowca zamiast trzech kursów postanowił zrobić jeden. Ot takie to proste ;). Jesteście ciekawi co przewoził? Płyty MDF, które ważyły te nieszczęsne 7500 kilogramów. Oczywiście kierowca natychmiast dostał zakaz dalszej jazdy z takim załadunkiem, a także został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Zabrano mu dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na zły stan techniczny samochodu.

Przyznam szczerze, że nie spotkałem się jeszcze taką historią. Sam przewożę ciężkie ładunki i w życiu nie wpadłbym na tak durny pomysł. Nie tyle chodzi o mandat ale niebezpieczeństwo jakie wiąże się z tak dużym obciążeniem pojazdu. Czego to ludzie nie wymyślą… ;).

Źródło zdjęć: moto.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.