Porsche 356C Janis Joplin zlicytowany

Dzisiaj krótka informacja o ciekawej licytacji, która miała miejsce za daleką wodą 😉 czyli w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych.

Na aukcję postanowiono wystawić legendarny samochód, którym jeździła jedna z największych gwiazd muzyki rockowej czyli… Janis Joplin! Piosenkarka kupiła samochód, kiedy udało jej się odnieść sukces. Ponoć z początku myślała o zakupie Mercedesa jednak szybko zmieniła zdanie. Padło na Porsche 356C w białym kolorze. Co ciekawe nie był to nowy, a używany samochód. Porsche 356C jednak nie spełniał do końca oczekiwań Janis Joplin i dlatego piosenkarka postanowiła go nieco zmienić ;). Porsche z białego, pięknego klasycznego Porsche przerodziło się w totalnie ‚wolny’, świeży samochód! Janis Joplin przemalowała swój samochód i znalazły się na nim motyle, kwiaty, szybujące ptaki, grzyby, łąka i wszystko to co było wówczas modne. Oczywiście odmienione Porsche 356C było takie jak ekscentryczna piosenkarka ;).

Samochód służył gwieździe do samego końca. Po jej śmierci, Porsche znalazło się w rękach Michaela oraz Laury Joplin czyli rodzeństwa Janis. W 1965 roku samochód znalazł nowego właściciela, a zostało nim… muzeum Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland w Stanach Zjednoczonych. Samochód postanowiono wystawić na aukcję i właśnie zyskało nowego, szczęśliwego właściciela, który zapłacić za Porsche Janis Joplin aż 1,76 mln. dolarów! Jest to bardzo duża kwota, ponieważ na początku spodziewano się, że Porsche zostanie zlicytowane za około 500 tysięcy dolarów. Jak widać samochód ma zdecydowanie większą wartość i trudno się dziwić ;).

Źródło zdjęć: lifebuzz.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.