Prawidłowe odśnieżanie samochodu

Miałem okazję podzielić się z wami sprawdzonymi radami, które ułatwią wam codzienne potyczki z mrozem i pokrywą śnieżną na samochodzie, a dzisiaj napiszę o tym jak prawidłowo odśnieżać samochód.

Wbrew pozorom odśnieżanie pojazdu wcale nie należy od najłatwiejszych. Wszystko zależy od tego czy jesteście wyposażeni w niezbędne akcesoria o których miałem okazję już pisać. Oczywiście mowa o teleskopowej skrobaczce z metalową końcówką i miotełką. Odmrażacz do szyb, płyn do odmrażania zamków i solidne rękawice.

Odśnieżanie zaczynamy od dachu. Zrzucamy całą pokrywę śnieżną, także z bocznych szyb, z maksi, a także z reflektorów. Nie zapominajmy o tablicach rejestracyjnych. Muszą być czyste i widoczne. Następnie sięgamy po skrobaczkę i z zapałem usuwamy szron z każdej szyby. Dopiero, kiedy samochód jest odśnieżony i gotowy do jazdy, wsiadamy i odpalamy silnik.

Problemem dla wielu kierowców jest właśnie ten moment. Ponad połowa z nas decyduje się na odpalenie silnika jeszcze zanim zabierze się za skrobanie szyb. Z jednej strony jest to zrozumiałe bo w końcu kto nie lubi wsiadać do ciepłego zagrzanego samochodu ;]. Dodatkowo dzięki szybkiemu włączeniu silnika włącza się ogrzewanie szyb przez czas skrobania znacznie się skraca.

Tak, to wszystko to jedna strona medalu. A co z drugą? Oczywiście jest i druga strona, której zbagatelizowanie ma bardzo poważne konsekwencje nie tylko dla naszego środowiska ale także dla naszych portfeli. Jeżeli chcecie wiedzieć czym grozi „grzanie” samochodu podczas odśnieżania, zapraszam na kolejny wpis.

Źródło zdjęć: google.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.