Prawo jazdy

Polacy jeżdżą za szybko i zbyt często pod wpływem alkoholu. Co na to policja? Czy polskie prawo wspiera piratów drogowych czy wręcz przeciwnie? Zapraszam do lektury najnowszego posta!

Jak się okazuje, Polacy nie chcą stosować się do przepisów prawa ruchu drogowego. Lekceważą przepisy i podstawowe zasady. Niestety są tak aroganccy, że uważają iż obowiązujące przepisy są ‚bezsensowne’! Tak twierdzi aż 48% ankietowanych kierowców. Z tego wynika prosty wniosek. Uważamy siebie za najlepszych i nieomylnych, a prawo naginamy pod siebie. No i znowu – fakty mówią same za siebie. W Polsce co roku dochodzi do rekordowej ilości wypadków drogowych. Najczęściej spowodowanych przez nadmierną prędkość. W innych państwach Unii Europejskiej (o czym już wielokrotnie pisałem) jest zdecydowanie lepiej. Zatem czy policja robi coś w tym kierunku aby to zmienić? Okazuje się, że tak ale niestety nie jest wspierana przez polskie prawo i sądy.

Policjanci postanowili konfiskować dokumenty prawa jazdy u kierowców, którzy łamią przepisy. Funkcjonariusze policji nie chcą pobłażać kierowcom i zamiast mandatów decydują się zabierać prawko. Niestety to na nic się nie zdaje bo jak pokazują dane, sądy przychylają się do wniosku o przywrócenie prawa jazdy kierowcom aż w… 18% przypadków! To bardzo duża liczba i niestety kierowcy doskonale o tym wiedzą dlatego nic sobie nie robią z zatrzymania dokumentów przez policję.

Muszę przyznać, że to raczej słabe. Rozumiem, że policja może się pomylić ale kiedy słyszę aż 0 16% cofniętych wnioskach to coś tu jest ‚nie tak’ prawda?

Źródło zdjęć: portalsamorzadowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.