Przebieg w używanym samochodzie cz. II

Kupujecie nowy – używany samochód i nie wiecie na co zwrócić uwagę? Postaram się wam pomóc :).

W poście z 2 stycznia napisałem o tym na co należy zwrócić uwagę w przypadku przebiegu samochodu. Wiecie już, że należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów ale nie wiecie wszystkiego ;). Pozwólcie, że dokończę rozpoczętą myśl.

  • Poza pedałami, tapicerką, kierownicą i zmianą dźwigni biegów sprawdzam także czy fotele samochodowe nie są zapadnięte oraz elementy wykonane ze sztucznego tworzywa w progu. Warto także przyjrzeć się wykładzinie. Wszystkie przetarcia i zniszczenia możemy zaklasyfikować do jednej kategorii: zużyte czyli samochód powinien mieć na przebiegu ponad kilkadziesiąt kilometrów!
  • Co zrobić jeżeli niektóre elementy wyglądają na nowe? W takich przypadkach nie ma co liczyć na wiarygodność właściciela pojazdu. Jeżeli część elementów jest nowa albo prawie nowa, a część zużyta, wygląda na to, że sprzedawca postanowił wymienić mocno zużyte części na nowe, tak aby uwiarygodnić przebieg samochodu. Do najłatwiej i najczęściej wymienianych przez sprzedawców części, należą: nakładki gumowe na pedały, nakładki progowe, nakładki na kierownicę. Wszystkie te elementy powinny wzbudzić nasze podejrzenia!

Jeżeli nie czujesz się na siłach aby samodzielnie sprawdzić i ocenić wszystkie elementy, poleca się wybrać na ‚oględziny’ pojazdu ze znajomym, który ma doświadczenie. Osobiście jednak polecam pojechać samochodem do autoryzowanego dealera lub profesjonalnego mechanika, który dokładnie sprawdzi cały samochód i przebieg.

Źródło zdjęć: autocentrum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.