Przebieg w używanym samochodzie cz. I

Z nowym rokiem coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu. Nowy rok, nowe wyzwania to i „nowy” samochód ;). Słowo nowy napisałem w cudzysłowie, ponieważ w Polsce nadal większość osób wybiera używane samochody. Najczęściej szukamy aut, które mają od dwóch do pięciu lat. Takie samochody – jeżeli były prawidłowo serwisowane są najmniej zużyte i powinny mieć stosunkowo mały przebieg. No chyba, że mamy do czynienia z samochodem, który służył jako taksówka ;).

Dlaczego o tym piszę? Chciałbym poświęcić trochę uwagi używanym – nowym autom, które postanowiliśmy kupić. Na co należy zwrócić uwagę w przypadku ciekawej oferty tak aby nie dać się oszukać? Zachęcam do przeczytania mojego najnowszego posta :).

  1. Na pierwszym miejscu coś co może interesować kierowcę to – przebieg. Jest to bardzo ważne, ponieważ przebieg pozwala nam ustalić ‚zużycie’ samochodu. Niestety przebieg silnika to jedna z najczęściej podkręcanych rzeczy przez sprzedawców. Jest to poniekąd zrozumiałe z racji tego, że duży przebieg to zużyty samochód i niska cena.

Co zrobić aby nie dać się oszukać?

Przede wszystkim poleca się dokładnie sprawdzić wszystkie elementy wnętrza. Duży przebieg świadczy o tym, że kierowca często korzystał z samochodu więc szczególną uwagę przykładamy do sprawdzenia:

  • pedały – jeżeli gumowe elementy są mocno wytarte może to oznaczać, że (po prostu) były często używane!
  • tapicerka – przetarta również świadczy o dużym zużyciu,
  • gałka dźwigni zmiany biegów oraz kierownica – zwracamy uwagę na wszelkie przetarcia, wyblakła powierzchnia itp.

Co jeszcze sprawdzamy? O tym napiszę już niedługo.

Źródło zdjęć: motoraporter.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.