Przyszłość kierowców…

Temat samochodów autonomicznych powraca do nas jak bumerang. Trudno się dziwić. To co nieznane ale w niedalekiej przyszłości możliwe, bardzo nas ekscytuje. Tak też jest z samochodami autonomicznymi ;).

  • Samochody bez kierowców? To w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak i nie jest to tak odległa przyszłość jak mogłoby się wydawać. Duże firmy motoryzacyjne już teraz ostro pracują nad stworzeniem samochodu, który nie wymaga człowieka. To jest nasza przyszłość i już teraz budzi sporo emocji ale i budzi kontrowersje… .

Kierowcy obawiają się, że zostaną zastąpieni przez maszyny i trudno im się dziwić bo w końcu prowadzenie samochodu to w dzisiejszych czasach duża przyjemność. Koncerny motoryzacyjne produkuje genialne samochody, które są wyposażone w innowacyjne systemy. Jazda takim samochodem jest czystą przyjemnością :).

  • Ja jednak myślę, że nie mamy czego się obawiać bo zmiany jakie będą następować będą raczej stopniowe i powolne. Zanim dojdzie do tego, że będziemy mieli na rynku ogólnie dostępne, stosunkowo tanie, samochody autonomiczne minie wiele, wiele lat. W tym czasie z pewnością dojdzie do małych zmian dzięki czemu ta finalna zmiana nie będzie dla ‚nas’ tak drastyczna ;). No i przede wszystkim jest jedna, główna zaleta takich samochodów. W ogóle albo prawie w ogóle nie będzie wypadków drogowych! Prawdopodobnie będzie podobnie jak w przypadku katastrof lotniczych czyli niezmiernie rzadko. Zatem nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na to co przyniesie nam czas ;). Osobiście już nie mogę się doczekać!

Źródło zdjęć: rand.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.