PSE i krótki instruktażowy filmik

Zderzenie samochodu ze słupem, który jest podpięty pod linię wysokiego napięcia to zawsze duże zagrożenie dla kierowcy i pasażerów, a także osób, które znajdują się blisko miejsca wypadku.

Jakiś czas temu firma Puget Sound Energy nakręciła film o tym co może się zdarzyć jeżeli dojdzie to takiej sytuacji. Firma Puget Sound Energy (PSE) ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych i zajmuje się dostarczaniem energii elektrycznej oraz gazu ziemnego głównie w północnej części Stanów Zjednoczonych. Puget Sound Energy dba o ponad 1,1 milion mieszkańców USA w związku z czym postanowiła zrobić z tego dobry użytek.

W kwietniu tego roku pojawił się w sieci krótki film, który przedstawia wypadek drogowy z udziałem dwóch kierowców. Młoda, lekkomyślna dziewczyna oraz opanowany i trzeźwo myślący mężczyzna. Do wypadku drogowego dochodzi z winy lekkomyślnej dziewczyny, która zamiast skupić się na jeździe, pisała smsa. Na szczęście nie dochodzi do zderzenia i nikomu nic się nie stało ale… . No właśnie, pojawia się ważne ‚ale’. Poszkodowany kierowca chcąc uniknąć czołówki skręca i uderza w słup podpięty pod linie wysokiego napięcia. Linie spadają na samochód co szybko zauważa kierowca. Filmik pokazuje co mogłoby się stać gdyby kierowca chciał wysiąść z samochodu – skutek byłby tragiczny.

Czego nie wolno robić w takiej sytuacji, jak się zachować oraz co zrobić? To wszystko przedstawia ten krótki filmik. Gorąco polecam do rozsyłania go znajomym, ponieważ okazuje się, że wielu kierowców jest nie jest świadomych jak się zachować w takiej sytuacji!

Źródło zdjęć: fox43.com, youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.