Razem do pracy

Obiecałem, że napiszę o nowym pomyśle naszego rządu czyli o carsharingu. Może ktoś z was coś słyszał? Od razu wyjaśnię, że wcale nie chodzi o wypożyczanie samochodów ;). Idea jest genialna i wydaje się, że pomysł może przynieść zamierzony efekt. Zapraszam do lektury.

Wiecie co to takiego buspas? Jeżeli nie to już tłumaczę. Buspas to specjalnie wydzielony pas ruchu dla autobusów czyli przewoźników komunikacji miejskiej oraz w pewnych wyjątkach dla taksówkarzy. To dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu działa komunikacja miejska w należyty sposób. W większych miastach w Polsce, problem zakorkowanych ulic (nie tylko w centrach miast) spędza sen z powiek wszystkim kierowcom. Codzienne stanie w korkach po kilka godzin nie należy do przyjemnych. To jednak nie wszystko. Dochodzi do tego problem dużej emisji spalin do środowiska. Niestety przodujemy na liście państw europejskich, które mają najbardziej zanieczyszczone powietrze. Polski rząd szuka rozwiązania i zaproponował ciekawe rozwiązanie. Propozycja może nie rozwiąże problemu jednak z pewnością przyczyni się do polepszenia sytuacji zarówno w kwestii zanieczyszczenia powietrza oraz gigantycznych korków.

Buspas miałby być przeznaczony także dla każdego kierowcy, który przewozi co najmniej cztery osoby. Idea takiego rozwiązania ma na celu dzielenie samochodu przez kilka osób, np. jadąc do pracy zamiast pięciu samochodów pojedzie jeden i do tego nie będzie stał w korku ;). Musicie przyznać, że to genialne rozwiązanie ;)?

Póki co, to tylko projekt więc należy poczekać co postanowi polski rząd. A wy, jak się na to zapatrujecie?

Źródło zdjęć: google.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.