Reflektory…

Zima to szczególnie trudny czas dla kierowców. Na drogach robi się ślisko, pada śnieg, temperatura spada poniżej zera, a do tego wszystkiego bardzo szybko zapada zmrok. To niesprzyjające warunki z którymi część kierowców sobie nie radzi dlatego należy pamiętać o tym aby dobrze przygotować samochód na ten czas. Zapraszam na kolejny wpis o tym jak zadbać o swoje auto podczas zimy.

Pisałem już o akumulatorze, o uszczelkach i zamkach, a dzisiaj przyszła pora na… widoczność. Wszystkie te tematy są często pomijane przez kierowców. Bagatelizują oni podstawowe elementy pojazdu, które zaniedbane mogą przyczynić się do wypadku! Zatem tym razem przyglądamy się reflektorom :).

Jak już wyżej wspomniałem, zima to raczej ‚brudna’ pora roku dlatego zawsze należy pamiętać o tym aby przed każdym wyjazdem, dobrze umyć wszystkie szyby oraz reflektory. Już w grudniu, ciemno robi się koło godziny 17 więc oświetlenie jest niezwykle ważne.

  • W pierwszej kolejności sprawdzamy wszystkie żarówki, które muszą być w pełni sprawne. Nie możemy sobie pozwolić na to by jeździć z niedziałającymi żarówkami. Podobnie jest z mniej sprawną żarówką! Taką również mamy obowiązek wymienić na nową.
  • Drugim punktem, równie istotnym są… czyste szyby i reflektory. Musicie pamiętać, że nowe, dobrze działające i prawidłowo ustawione światła w samochodzie okażą się zbyteczne jeżeli reflektory będą brudne. Podobnie z szybą i lusterkami. Widoczność w trakcie jazdy musi być idealna więc dbamy o czyste szyby! Okres jesienno zimowy to czas, kiedy auto robi się brudne w zastraszającym tempie… niestety, taki mamy klimat ;).

Źródło zdjęć: allegro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.