Ropucha ;)

Dobry humor mnie nie opuszcza od kilku dni zatem dzisiaj kolejna porcja pozytywnej energii ;). Najbrzydszy samochód świata? Z pewnością wielu z was się ze mną zgodzi, że będzie to słynny… Fiat Multipla ;). To stosunkowo młode auto bo po raz pierwszy na rynek zostało wypuszczone w latach 1998, a produkcja trwała aż do 2010 roku!

  • W 1997 roku w Paryżu we Francji, włoski koncern motoryzacyjny zaprezentował swój nowy model, który miał nawiązywać do Fiata 600 Multipla, który był produkowany na przełomie lat 50 i 60. Samochód ten jest doskonale znany przez wszystkich kierowców w Europie, ponieważ jest niezwykle charakterystyczny. Nie wiem czy wiecie ale ten samochód zajął drugie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2000! Zdziwieni? Ja owszem i to bardzo. Muszę przyznać, że nie miałem pojęcia, że ten model Fiata dostał jakiekolwiek wyróżnienie. Osobiście uważam, że to jeden z najbrzydszych samochodów na rynku motoryzacyjnym jaki widział świat. Prawdopodobnie to nie tylko moje zdanie bowiem Fiat Multipla znalazł się na pierwszym miejscu na liście 50 najgorszych samochodów wszech czasów według gazety Time jaki został wyprodukowany w 1998 roku.

Jak wygląda popularna Multipla? Przód tego samochodu to coś absolutnie kosmicznego i przyznaję ‚bez bicia’, że nie mam bladego pojęcia co chcieli uzyskać projektanci tego pojazdu. Samochód ma jakby dwie pary świateł i wygląda jak zgnieciona czy też zdeformowana żaba. Samochód przeszedł mały lifting w 2001 roku ale niestety mało znaczący ;). Wygląd tego auta stał się tematem wielu żartów, którymi chciałbym się z wami podzielić już niebawem ;)!

Źródło zdjęć: wiki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.