Rumunia – najpopularniejsze samochody cz. I

Byliście może w Rumunii? Ja owszem :). Zdarzyło mi się przejeżdżać tamtędy kilka razy, kiedy byłem w trasie do Bułgarii. Jak oceniam to państwo? Nie jest najgorzej ale na pewno jest trochę biedniej niż w Polsce. Różnica jest widoczna gołym okiem zaraz po przekroczeniu granicy więc nie trzeba jechać tam na wakacje, żeby dostrzec różnice pomiędzy Polską, a Rumunią. A jak sytuacja wygląda na drogach? Czym jeżdżą Rumuni? Dzisiaj o najpopularniejszych samochodach właśnie w tym kraju.

10. Na dziesiątym miejscu znalazł się Chevrolet Aveo, który w 2010 roku zajmował wyższe bo siódme miejsce. W Polsce w 2011 roku Chevrolet Aveo zjamował 22 miejsce.

9. Miejsce dziewiąte zajął Volkswagen Passat/CC. Samochód awansował, ponieważ w 2010 roku uplasował się na pozycji 15. Polacy również cenią sobie ten samochód. U nas jest na pozycji 12.

8. Na miejscu ósmym znalazła się Dacia Sandero. W naszym kraju ten samochód nie jest tak popularny. W Polsce jest on na odległej 87 poycji. Popularność Dacii nie jest zaskoczeniem, ponieważ jest to rodzinna marka Rumunii.

7. Na miejscu siódmym znalazł się równie popularny w Polsce (czwarte miejsce w rankingu), Ford Focus.

6. Miejsce szóste zajął Opel Astra. Od kilku dobrych lat jest to także popularne auto w Polsce gdzie zajmuje czwarte miejsce.

5. Na piątym miejscu znalazł się… Volkswagen Golf. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale ten samochód jest rozchwytywany w Europie! Osoby, które zaglądają na mojego bloga wiedzą, że Volkswagen Golf to najpopularniejsze auto w Niemczech, a w Polsce jest na miejscu dziewiątym.

Tak prezentuje się ranking najpopularniejszych samochodów w Rumunii. W najbliższym poście zapraszam na pierwszą piątkę.

Źródło ikony wpisu: dacia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.