Rumunia – najpopularniejsze samochody cz. II

Tym razem zapraszam was na drugą część z serii najpopularniejszych samochodów w… Rumunii. I jak podoba wam się poprzednia piątka? Zgodnie z waszymi oczekiwaniami? Ja muszę przyznać, że mniej więcej takiego rankingu się spodziewałem. Rumunia nie należy do bogatych krajów więc mieszkańcy wybierają raczej ekonomiczne i sprawdzone marki. W przypadku najpopularniejszych samochodów w Niemczech trochę się pomyliłem bo założyłem, że w pierwszej piątce będą wyłącznie Mercedesy, Audi oraz BMW. W przypadku Rumunii moje typy były bardzo podobne więc tym razem obstawiałem poprawnie :). Pierwsza czwórka najbardziej popularnych samochodów w Rumunii już czeka… ;).

4. Tuż za podium czyli na miejscu czwartym znalazł się Renault Symbol. Nazwa Symbol może wam nic nie mówić dlatego już wyjaśniam.Samochód Renault Symbol to inaczej Renault Thalia! Samochód posiada dwie nazwy. W Polsce Renault Thalia znajduje się nieporównywalnie nisko bo aż na pozycji 88.

3. Miejsce trzecie pownonie zajmuje… Dacia Duster. Samochód ten jest również coraz bardziej popularny w naszym kraju. Obecnie zajmuje 28 pozycję. Osobiście nie przepadam za samochodami tej marki ale Duster to świetne auto z napędem na cztery w bardzo przyzwoitej cenie.

2. A jaki samochód znalazł się na drugim miejscu? Drugie miejsce zajęła… Skoda Octavia. Nie wiem czy wiecie ale Skoda Octavia w Polsce zajmuje miejsce… pierwsze! Jak sami widzicie, nie różnimy się tak bardzo od naszych niedalekich sąsiadów.

1. Najpopularniejszym samochodem w Rumunii jest… Dacia Logan. Nikogo nie powinno to dziwić ;). W Polsce nie przepadamy za tym samochodem – jest na 64 pozycji.

Źródło ikony wpisu: origo.hu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.